Memoriał Muzeum KL Plaszow – postępy w budowie

Data publikacji:

19.05.2025
Opis: Prace nad budową Memoriału Muzeum KL Plaszow postępują w szybkim tempie. W budynku będzie mieściła się nowa wystawa stała i inne elementy infrastruktury muzeum.

Prace konstrukcyjne w zakresie szalowania i zbrojenia ścian drugiej kondygnacji budynku zostały zakończone. Wylano już stropy nad obydwiema częściami budynku – częścią biurową i ekspozycyjną. W części biurowej nad korytarzem zamontowano świetliki dachowe. Trwają prace murarskie wewnątrz budynku oraz wykopy i kładzenie kanalizacji sanitarnej na zewnątrz.

Równolegle postępuje budowa tunelu pieszego, który połączy Memoriał z terenem byłego obozu KL Plaszow. Od strony miejsca pamięci zabetonowano kolejne płyty fundamentowe i wykonano zbrojenie ścian. 

Odwiedzających miejsce pamięci i przechodniów prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu miejsca budowy (okolice ul. Swoszowickiej).

Budowa Memoriału - maj 2025 r.