Inne

Oprowadzanie po wystawie czasowej

Data: 10 stycznia (wtorek), godz. 16:00 Miejsce: Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4 Cena: Wydarzenie bezpłatne Zapisy: Udział w wydarzeniu jest możliwy po wcześniejszej rezerwacji dokonanej przez stronę MKLP lub COZ.
Opis Izraelska artystka Varda Getzow w swojej najnowszej wystawie „Przed obliczem gwiazd Twych białych” odnosi się najmłodszych ofiar Holokaustu, kładąc nacisk na wymiar przeżyć i traum, którym zakończenie działań wojennych nie położyło kresu. Artystka traktuje dziecięce cierpienie jako stały element historii świata kreowanego przez dorosłych. Prezentowane dzieła nierozerwalnie złączone są z tematyką II wojny światowej, ale ich wymowa jest uniwersalna: stawiają stale aktualne pytania o wymiar pamięci, postpamięci i zagrożeń, jakie niesie obojętność.

Artystka umiejętnie łącząc w swoim warsztacie techniki rysunku i akwareli, obiekty ready-made, instalacje site-specific, wydruki cyfrowe na tkaninach i zdjęcia archiwalne, tworzy intymne medium do kontaktu z odbiorcą jej sztuki, zachęcające do osobistej refleksji nad historią i teraźniejszością.

Udział zalecany jest dla osób powyżej 14. roku życia.

Praca: Bez tytułu, 2022, czarny tusz i marker na papierze, 50 x 35 cm
zapisz się
ZOBACZ RÓWNIEŻ