Inne

Wernisaż wystawy

Data: 6 października (czwartek), godz. 18:00 Miejsce: Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4 Cena: Wydarzenie bezpłatne
Opis

Wystawa Vardy Getzow pt. „Przed obliczem gwiazd Twych białych” podejmuje temat dziecięcego cierpienia w czasie Holokaustu, ale można ją również odczytywać w kontekście uniwersalnym – cierpienie najmłodszych ma miejsce niezależnie od czasów czy szerokości geograficznej, zaś dzieci są najbardziej bezbronnymi ofiarami każdego konfliktu zbrojnego rozpętanego przez dorosłych.

Artystka za pomocą różnych technik wyrazu – rysunku, akwareli, wydruków cyfrowych na tkaninach, zdjęć archiwalnych – oddziałuje na emocje odbiorcy, pozwalając mu na samodzielne zbudowanie narracji opartej na osobistej refleksji nad pamięcią, postpamięcią i traumą.

Wernisaż odbywa się w historycznych wnętrzach dawnej Fabryki Schindlera, miejsca, które przez swoją historię i kontekst jest niezbędne do zrozumienia wizji artystki. Wydarzenie uświetnione zostanie koncertem żydowskich kołysanek z wileńskiego getta w wykonaniu Urszuli Makosz.

Po oficjalnym otwarciu zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie wystawy.

Udział zalecany jest dla osób powyżej 14. roku życia.

Więcej o wystawie:
Varda Getzow - „Przed obliczem gwiazd Twych białych”

Praca: Bez tytułu, 2022, czarny atrament i marker na papierze, 35 x 50 cm