Spacer Zdjęcie archiwalne. Portret młodej lekko uśmiechającej się kobiety - Diany Reitter.

Kobiece spojrzenia

Data: 25 sierpnia 2022 (czwartek), godz. 17:30 Miejsce: Szary Dom, ul. Jerozolimska 3 Cena: 15 zł Zapisy: mailowe: edukacja@plaszow.org
Opis Spacer przybliży uczestnikom historię dawnego KL Plaszow przez pryzmat opowieści o 4 wyjątkowych kobietach, których losy są trwale związane z obozem. Narracja o Sarze Schenirer obejmie podstawowe informacje na temat żydowskiej edukacji kobiecej i fenomenu szkół Bejt Jaakow; za pośrednictwem historii Diany Reiter poznamy sytuację wykształconych kobiet żydowskich w dwudziestoleciu międzywojennym; Natalia Bułat będzie przewodniczką po życiorysach Polek, które znalazły się w machinie obozów koncentracyjnych, zaś Antonina Leser posłuży za przykład przedwojennych i wojennych losów krakowskich Żydów. Oprowadzanie będzie sposobem na zbudowanie osobistego doświadczenia wyjątkowej przestrzeni poobozowej KL Plaszow.
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania wydarzenia w przypadku nagłego załamania pogody, oraz jeśli nie zostanie przekroczony limit 3 zapisanych osób. O wszystkich zmianach uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową lub telefoniczną. Środki zostaną zwrócone na konto bankowe w terminie do 14 dni. W tym celu konieczne jest podanie nr konta (w przypadku wpłat dokonanych przelewem).
ZOBACZ RÓWNIEŻ